top of page

Sympozjum gazownicze Koła Lublin

Zarząd Koła SITPNiG w Lublinie zgodnie z tradycją zorganizował kolejne coroczne Sympozjum Techniczne dla swoich członków oraz zaproszonych gości. Odbyło się ono w piękny słoneczny piątek w dniu 12 czerwca 2015 r. na terenie zwanym „Wyspa Wisła” w Stężycy.Nowe rozwiązania techniczne prezentowały firmy pracujące na rzecz gazownictwa

Tematem przewodnim sympozjum były nowe rozwiązania w gazownictwie m.in. na przykładzie zrealizowanego gazociągu do Włodawy. Tematyka sympozjum miała podnieść wiedzę techniczną i przybliżyć zagadnienia ciekawe oraz warte rozpropagowania poprzez prezentacje zaproszonych firm działających na rynku gazowniczym. Wygłoszono kilka referatów i prezentacji firmowych. Swoje wystąpienia mieli: PSG Zakład w Lublinie + MTM Nowum (temat najciekawszych rozwiązań oraz problemów przy realizacji wszystkich etapów projektu unijnego gazyfikacji Włodawy – wystąpienie interaktywne połączone z pokazem zdjęć z budowy i odbioru), Fiorentini Polska (przegląd urządzeń, problemy hałasu i zdalnego sterowania przepływem i ciśnieniem na stacji gazowej oraz rozwiązaniami nawonienia gazu), Jafar Jasło (armatura gazowa, zasuwy do gazu, metody certyfikacji i doboru armatury), Esders Polska (elektroniczne mierniki do prób ciśnieniowych, systemy i urządzenia do detekcji oraz urządzenia laserowe do kontroli ulotów gazu).


Gazowa energia dla kwiatów z gospodarstwa ogrodniczego w Stężycy

Po zakończeniu ciekawych wystąpień i podsumowaniu sympozjum uczestnicy w ramach aspektu technicznego spotkania przejechali na zwiedzanie Gospodarstwa Ogrodniczego JMP Jarosław/Maria Ptaszek w Stężycy pod kątem gospodarki energetycznej tej firmy (własny gazociąg zasilający z kopalni, silniki gazowe, odzyskiwanie ciepła, wytwarzanie dwutlenku węgla dla procesów technologicznych etc.). Kolosalne wrażenie zrobiły na nas nie tylko nowoczesne rozwiązania techniczne ale także klimatyzowane hale z anturium, storczykami czy różami. JMP Flowers Gospodarstwo Ogrodnicze Maria i Jarosław Ptaszek jest największym i najnowocześniejszym w Polsce producentem kwiatów ciętych oraz producentem kwiatów doniczkowych. Powierzchnia zagospodarowanych szklarni dochodzi już do prawie 16 ha. Oferuje (głównie na rynek światowy) ponad 60 odmian róż, 40 odmian anturium oraz kilkadziesiąt odmian orchidei doniczkowych. Aktualnie zatrudnienie w gospodarstwie JMP Flowers znajduje ok. 150 osób. Stosując ciągle polepszanie jakości oferowanych kwiatów i obniżanie kosztów produkcji, poprzez wdrażanie najnowocześniejszych technik uprawy, firma od wielu lat utrzymuje pozycję rynkowego lidera wśród producentów kwiatów w Polsce i Europie.


Relaks na terenie kompleksu „Wyspa Wisła”

Po zwiedzaniu, ponownie na terenie kompleksu „Wyspa Wisła”, zorganizowane zostało spotkanie towarzysko-koleżeńskie dla uczestników sympozjum ufundowane przez Koło SITPNiG w Lublinie. W sympozjum uczestniczyło ponad 70 osób – w tym wielu zaproszonych gości łącznie z Dyrektorem Zakładu w Lublinie Grzegorzem Staniszewskim. Według opinii uczestników było to spotkanie bardzo owocne i udane. Chciałbym gorące podziękowania złożyć wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego spotkania (uczestnikom, prelegentom, współorganizatorom - w tym Oddziałowi SITPNiG w Tarnowie za dofinansowanie spotkania) ale szczególne podziękowania należą się Kol. Andrzejowi Jewulskiemu z RDG w Końskowoli za pomoc w organizacji spotkania oraz przygotowanie wizyty na terenie JMP Flowers w Stężycy.


40 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page