Spotkanie przedstawicieli Zarządu Głównego SITPNiG z Zarządem i Radą Nadzorczą PGNiG S.A.

01/08/2016

27 lipca 2016 r. w Sali konferencyjnej Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Głównego  Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego prof. dr hab. inż. Stanisława Rychlickiego – prezesa SITPNiG i dr inż. Stanisława Szafrana – sekretarza generalnego SITPNiG z Zarządem i Radą Nadzorczą Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A.  Inicjatywa spotkania wyszła ze strony przedstawicieli  Zarządu Głównego SITPNiG i została życzliwie przyjęta przez  Władze PGNiG S.A.

 

Obradująca w historycznym i symbolicznym miejscu Rada Nadzorcza i uczestniczący w jej obradach Zarząd PGNiG S.A. wysłuchali wystąpienia prof. dr hab. inż. Stanisława Rychlickiego – prezesa SITPNiG na temat działalności SITPNiG w minionym 70-leciu oraz planowanych kierunkach i formach pracy Stowarzyszenia w latach następnych. Natomiast dr inż. Stanisław Szafran przedstawił historię powstania, rozwój i działalność perły dziedzictwa naftowego jakim jest Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza, utworzonego przez SITPNiG w 1961 r. na terenie działającej od 1854 r. kopalni, założonej przez pionierów polskiego przemysłu naftowego: Ignacego Łukasiewicza, Tytusa Trzecieskiego i Karola Klobassę.
Członkowie Rady Nadzorczej i Zarządu PGNiG S.A. z zainteresowaniem wysłuchali przedstawionych informacji, a po zakończeniu obrad zwiedzili obiekty Muzeum.
Podczas spotkania Stanisław Rychlicki i Stanisław Szafran wręczyli panu Piotrowi Woźniakowi – prezesowi Zarządu PGNiG S.A.  Medal Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego nadany przez Kapitułę Medalu w uznaniu zasług w zakresie wspierania  i rozwijania działalności Muzeum.

 

(foto archiwum SITPNiG)

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Polecane

Pomnik historii dla XIX wiecznej kopalni ropy naftowej w Bóbrce.

December 11, 2018

1/4
Please reload

Ostatnio dodane
Please reload

Wyszukaj po frazach