top of page

Barbórka w Zielonej Górze

PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze, Oddział Geologii i Eksploatacji oraz Exalo Drilling S.A. obchodziły w Winnym Grodzie najważniejsze górnicze święto 9 grudnia.

Zielonogórska Barbórka, jak co roku, rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Ignacego Łukasiewicza przez liczne delegacje. Następnie przy wtórach Grodziskiej Orkiestry Dętej górnicy przeszli na Mszę Świętą do Kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela.


Biskup Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej Tadeusz Lityński błogosławił braci górniczej i zaznaczył, jak istotna jest praca górników naftowców.

Następnie orkiestra rozpoczęła przemarsz do Teatru Lubuskiego. Podczas Akademii Barbórkowej zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe m.in. przyznane przez Ministra Energii: „Zasłużony dla Przemysłu Naftowego i Gazowniczego” oraz nadane przez prezesa PGNiG: „Zasłużony dla Górnictwa Naftowego i Gazownictwa”. Oprócz tego przyznane zostały dyrektorskie oraz inżynierskie stopnie górnicze, a także wręczone odznaki honorowe dla ratowników górniczych i listy gratulacyjne z okazji jubileuszu 45, 40, 35, 30 i 25-lecia pracy zawodowej w górnictwie naftowym i gazownictwie.

Gościem Akademii był m.in. Prezes Zarządu PGNiG SA Piotr Woźniak, który podziękował pracownikom Oddziału w Zielonej Górze, Exalo Drilling i Oddziału Geologii i Eksploatacji za trud wkładany w codzienną pracę. Podczas przemówienia podkreślił znaczenie naszego Oddziału w wydobyciu węglowodorów w Polsce. Akademię uświetnił recital „ojej, Kobieta” Joanny Wąż, aktorki Lubuskiego Teatru.

Maria Mnich Dział Komunikacji i PR PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze Zdjęcia: Mariusz Kapała

78 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page