Posiedzenie Komitetu N-T d/s Rafineryjnych i Dystrybucji Produktów Naftowych

12/03/2009

W dniu 11 marca 2009 r. odbyło się w Krakowie pierwsze w bieżącej kadencji posiedzenie Komitetu Naukowo-Technicznego d/s Rafineryjnych i Dystrybucji Produktów Naftowych. Posiedzeniu przewodniczył Czesław Bugaj. Przedmiotem posiedzenia było opracowanie programu działania Komitetu na kadencję lat 2008 - 2012 oraz planu prac na rok 2009.

Omówiono program najbliższego IV Polskiego Kongresu Naftowców i Gazowników w Bóbrce i udział przedstawicieli przemysłu rafineryjnego w tym Kongresie, jak i potrzebę zorganizowania specjalnej sesji Kongresu poświęconej zagadnieniom związanym z tematyką ściśle rafineryjną prezentowaną na tej sesji. 
W wyniku dyskusji został wypracowany program działalności Komitetu w kadencji 2008-2012. Komitet uznał, że najważniejsze zadania w bieżącej kadencji będą dotyczyły: 

  1. Wspierania działań na rzecz segmentu rafineryjnego i dystrybucji produktów naftowych. 

  2. Opracowywanie i wygłaszanie referatów na konferencjach naukowo-technicznych ze szczególnym uwzględnieniem tematyki związanej z segmentem rafineryjnym i tematyką paliw płynnych. 

  3. Współpraca ze stowarzyszeniami i instytucjami w zakresie opiniowania aktów prawnych związanych tematycznie z produktami naftowymi. 

  4. Przygotowywanie stanowisk w sprawach istotnych dla przemysłu naftowego   

  5. Popularyzowanie innowacyjnych rozwiązań polskich inżynierów naftowców i rafinerów. 

  6. Publikowanie materiałów dotyczących branży naftowej w czasopismach branżowych w tym szczególnie w „Wiadomościach Naftowych i Gazowniczych” 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Polecane

Pomnik historii dla XIX wiecznej kopalni ropy naftowej w Bóbrce.

December 11, 2018

1/4
Please reload

Ostatnio dodane
Please reload

Wyszukaj po frazach