top of page

Piknik rodzinny "Naftowa Niedziela" w Bóbrce


W niedzielę, 19 sierpnia br. na Kasinej Łączce przy wiertnicy polsko kanadyjskiej, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza wraz z firmą naftową EXALO Drilling SA. zorganizowało piknik rodzinny „Naftowa Niedziela”.

Na nudę ani złą pogodę nikt nie mógł narzekać, ponieważ ona nas wręcz rozpieszczała. Exalo Drilling było sponsorem wszelkiego rodzaju „dmuchańców”, atrakcji dla naszych najmłodszych uczestników pikniku. Natomiast pracownicy Muzeum w Bóbrce przygotowali niezwykle interesujący plener rysunkowy z konkursem na najpiękniejszą lampę naftową oraz konkurs wiedzy o najstarszej kopalni ropy naftowej i jej założycielu - Ignacym Łukasiewiczu. Dodatkowo na stoisku muzealnym można było otrzymać darmowe ulotki dotyczące naszych ekspozycji jak również ręcznie wykonane czaka górnicze z pióropuszami.

W czasie trwania pikniku na scenie występowały zróżnicowane muzycznie zespoły. Na początek zagrała niemiecka młodzieżowa orkiestra dęta jBM GreenHorns z Marl następnie na scenę wyszedł zespół Slavia Dixi Jazz Band a po nim zagrała grupa Piotr Nowak Band.

Piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem, było nas około 1000 osób! Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli odwiedzić nasze muzeum oraz wziąć udział w pikniku. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania muzeum w Bóbrce przez cały rok oraz na kolejny PIKNIK tym razem NAUKOWY! Zdobywać wiedzę i świetnie się bawić będziemy wspólnie z CENTRUM NAUK KOPERNIK oraz z FUNDACJĄ PGNiG „BYĆ JAK IGNACY”. Piknik odbędzie się już 16 września!


Foto arch. Muzeum PNiG w Bóbrce

91 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page