top of page

Młody Inżynier w Łodzi

Z okazji Dnia Dziecka Koło Zielona Góra zorganizowało dla swoich członków i ich dzieci wyjazd do Łodzi „Młody Inżynier” w dniach 16-17 czerwca br.

Uczestnicy odwiedzili Centralne Muzeum Włókiennictwa, w którym zapoznali się z włókienniczym procesem produkcyjnym. Dodatkowo dzieci wzięły udział w warsztatach „Mam na to patent”, podczas których wymyślały i projektowały urządzenia usprawniające nasze codzienne życie. Kolejną atrakcją była wizyta w Planetarium i pokaz „Gwiazdozbiory wiosennego nieba”. Drugiego dnia dzieci uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Manufakturę Czekolady. Następnie grupa w towarzystwie przewodnika udała się na spacer po słynnej ulicy Piotrkowskiej. Dzieciom najbardziej podobały się rzeźby rozmieszczone wzdłuż ulicy oraz Pasaż Róży, znajdujący się w podwórku przy Piotrkowskiej 3. Budynki kamienicy zostały wyłożone niewielkimi lusterkami o nieregularnych kształtach, które swoim kształtem przypominają róże.

Foto. 5. Historię przemysłu włókienniczego w Łodzi grupa poznała w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, foto. Monika Tarasiewicz

33 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page