top of page

Rodzinny Piknik Naukowy w Muzeum PNiG w Bóbrce

W dniu 8 września w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce odbył się „Rodzinny Piknik Naukowy”.

Hasłem pikniku była nauka, ale poprzez zabawę, a także udział w ciekawych i inspirujących doświadczeniach. Eksperymenty chemiczne fascynowały zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dla naszych Gości przygotowano pokazy „malowania światłem”. W zupełnie zaciemnionej „Kanadyjce” można było spróbować swoich sił w fotografowaniu z wykorzystaniem ruchomych źródeł światła. Z kolei, w specjalnie na ten cel skonstruowanym planetarium można było udać się w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu, obejrzeć gwiazdozbiory i posłuchać nieco o astronomii. Dzieci miały również okazje poznać elementy folkloru górniczego. Wykonywały górnicze czapki, a także próbowały sił w tzw. „skoku przez skórę”. Układały tematyczne puzzle, a także uczyły się rozpoznawania minerałów.

Należytą, bo naukową formę zapewniły piknikowi prezentacje przygotowane przez Wydział Wiertnictwa, Nafty i Gazu Akademii Górniczo- Hutniczej im. S. Staszica, a także Zespół Szkół Naftowo- Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie.

W imprezie nie mogło zabraknąć atrakcji dla naszych najmłodszych. Niewątpliwą radość zapewniały potężne, dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny. Odpowiednia oprawa muzyczna została zapewniona przez Ośrodek Kultury w Dukli. Na scenie zaprezentowały się nie tylko zespoły z ludowym repertuarem, ale również na zakończenie pikniku zagrał znakomity band.

Piknik był idealną propozycją dla wszystkich, którzy lubią niestandardową formę wypoczynku. Przedsięwzięcie okazało się być wielkim sukcesem, jako, że w imprezie wzięło udział ok. 2.500 osób.

Sponsorem wydarzenia była firma Exalo Drilling S.A.


Foto archiwum Muzeum PNiG w Bóbrce

57 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page