top of page

Koło Seniora SITPNiG przy Oddziale Warszawa II na spacerze w Ogrodzie Botanicznym PAN.


8 maja 2021 r., po dłuuuugiej przerwie, pojawiła się możliwość zorganizowania spotkania większej grupy osób na otwartym powietrzu, jako skutek poluzowania przez władze obowiązujących obostrzeń pandemicznych. Natychmiast skorzystaliśmy z tej możliwości i 12 maja zorganizowaliśmy spacer do warszawskiego Ogrodu

Botanicznego PAN w Powsinie. Jest to miejsce tradycyjnych już, wiosennych spacerów organizowanych przez nasze Koło. To spotkanie miało jednak szczególny charakter, bo było to pierwsze oficjalne spotkanie członków Koła od ponad półtora roku, co w naszym środowisku – spotykającym się dotychczas dość często, jest zjawiskiem wyjątkowym.

W spacerze uczestniczyła grupa 14 najbardziej wytrwałych i zagorzałych "spacerowiczów" z naszego Koła. Pogoda nam sprzyjała, chociaż patronem dnia był św. Pankracy – jeden z „chłodnych ogrodników”. Przy ciepłej, słonecznej wiosennej pogodzie podziwialiśmy łany kwitnących jeszcze różnokolorowych tulipanów, obsypane kwiatami magnolie i w ogóle przyrodę budzącą się do życia.

Po odwiedzinach w Ogrodzie Botaniczny przeszliśmy do Parku Kultury i Wypoczynku w Powsinie, gdzie w trakcie odpoczynku na „polanie piknikowej”, uczestnicy mogli spokojnie porozmawiać i podzielić się informacjami po długiej przerwie. Siłą rzeczy dyskusja koncentrowała się na temacie pandemii i jej skutkach. Na szczęście okazało się, że spośród kręgu naszego środowiska oraz rodzin uczestników spotkania, tylko jedną osobę dotknęło

najgorsze – czyli ciężki przebieg choroby i śmierć osoby z dalszej rodziny. Kilka osób, przede wszystkim młodych (!!!), przeszło chorobę, ale w zasadzie bezobjawowo i jak na razie bez większych konsekwencji. Okazało się przy tym, że wszyscy uczestnicy spotkania stosują się do obowiązujących ograniczeń są zaszczepieni, nie było wśród nas „antyszczepionkowców”.

Na zakończenie tego bardzo udanego spotkania, uczestnicy obiecali sobie spotkać się w pierwszej połowie czerwca na następnym spacerze w Puszczy Kampinoskiej.Foto archiwum SITPNiG O/Warszawa II

101 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page