top of page

Wyjazdowe Posiedzenie Władz Oddziału SITPNiG w Gdańsku


W dniu 6 października 2020 r., dzięki inicjatywie i ogromnym staraniom Przewodniczącej Koła Apator Metrix kol. Ewie Daniszewskiej, odbyło się już po raz drugi wyjazdowe Posiedzenie Władz Oddziału SITPNiG w Gdańsku – Zarządu Oddziału, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego Oddziału, które miało miejsce w siedzibie firmy w Tczewie, tj. w fabryce gazomierzy miechowych. Przy Apator Metrix działa koło SITPNiG nr 4, założone w 2004 roku.


W pierwszej części Posiedzenia omówiono następujące tematy:

1. Informacja o tematach przekazanych na Posiedzeniu Zarządu Głównego SITPNiG.

2. Zaawansowanie spraw związanych z wydaniem przez Oddział SITPNiG w Gdańsku książki pn. „Gazownictwo na Pomorzu Gdańskim – Gazownia pierwszej latarni morskiej w Gdańsku Nowym Porcie 1819 – 1860” autorstwa naszego kol. Tadeusza Gruszczyńskiego. Sponsorem projektu jest Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Wydanie publikacji planowane jest w listopadzie 2020 r.

3. Sprawozdanie z działalności Komisji Kwalifikacyjnej powołanej przy Zarządzie Oddziału – przeprowadzone szkolenia i egzaminy na uprawnienia energetyczne.

4. Weryfikacja stanu członków w Kołach, analiza płatności składek członkowskich.

5. Uchwały związane z przyjęciem nowych członków do struktur Oddziału oraz wystąpieniem do ZG z wnioskami na odznaczenia SITPNiG oraz NOT.W drugiej części spotkania, przedstawiciele gospodarzy oprowadzili uczestników po firmie Apator Metrix i zapoznali z procesem produkcji gazomierzy miechowych, a także historią firmy, której początki istnienia sięgają 1920 r. W tej chwili to jedna z najnowocześniejszych fabryk gazomierzy na świecie. Większość procesów produkcji jest zautomatyzowana. Firma jest w czołówce producentów i dostawców gazomierzy w Europie. W tej chwili ponad 90% jej produkcji trafia na eksport, głównie do Niemiec, Holandii, Belgii, Anglii, Węgier, Ukrainy, Gruzji, Czech. Roczna produkcja sięga prawie 2 mln sztuk gazomierzy.

Podczas spotkania mieliśmy również możliwość obejrzenia kolekcji starych, zabytkowych gazomierzy, pięknie odrestaurowanych, które zgromadzone są w Salonie Wystawienniczym firmy. Kolekcja liczy ponad 100 sztuk i ciągle się powiększa.Foto archiwum SITPNiG O/Gdańsk

75 wyświetleń0 komentarzy

Comentários


bottom of page