top of page

Wyjazdowe Posiedzenie Władz Oddziału SITPNiG w Gdańsku

W dniu 24 maja 2022 r., dzięki inicjatywie i staraniom Przewodniczącej Koła Apator Metrix kol. Ewie Daniszewskiej, odbyło się już po raz trzeci wyjazdowe Posiedzenie Władz Oddziału SITPNiG w Gdańsku – Zarządu Oddziału, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego Oddziału, które miało miejsce w siedzibie firmy w Tczewie, tj. w fabryce gazomierzy miechowych. Przy Apator Metrix działa Koło SITPNiG nr 4, założone w 2004 roku.


Przed rozpoczęciem Posiedzenia część uczestników, która do tej pory nie zwiedziała zakładu została oprowadzona przez przedstawicieli gospodarzy i zapoznana z procesem produkcji gazomierzy miechowych, a także historią firmy, której początki istnienia sięgają 1920 roku.

Mimo, że od początku działalności firmy, głównym celem była produkcja aparatów do pomiaru wielkości mechanicznych (gazomierze, dystrybutory do paliw, manometry), to przez lata, firma zajmowała się również produkcją sprzętu AGD, takiego jak: wentylatory, odświeżacze powietrza, wyciągi kominowe, kuchenki gazowe, kasy pancerne, magle domowe, wagi. W tej chwili to jedna z najnowocześniejszych fabryk gazomierzy na świecie. Większość procesów produkcji jest zautomatyzowana. Firma Apator Metrix S.A. jest w czołówce producentów i dostawców gazomierzy w Europie. Uczestników zapoznano również z działalnością Biura Badań i Rozwoju, gdzie trwają prace nad prototypami nowych rozwiązań technologicznych gazomierzy.

W pierwszej dalszej części Posiedzenia Prezes wraz z Wiceprezesem Nowakiem dokonali uroczystego wręczenia Srebrnej Odznaki Honorowej NOT dla kol. Tomasza Sobiegraja.

W dalszej części omówiono bieżące i przyszłe tematy dot. działalności organizacyjnej, merytorycznej i finansowej Oddziału i Kół.Tego typu wyjazdowe Posiedzenia Władz Oddziału, gdzie gościmy w siedzibie firmy, w której działa Koło SITPNiG, pozwalają na poznanie organizacji firmy, na wzajemne poznanie się członków Oddziału, a przede wszystkim jednoczą branżę naftowo-gazowniczą na terenie naszego działania.


Fot. arch. SITPNiG O/Gdańsk

129 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page