top of page

80 EAGE Konferencja i Wystawa Kopenhaga 11-14 czerwiec 2018

Tegoroczna Konferencja i Wystawa EAGE, w tym roku odbyła się w Kopenhadze w pawilonach

wystawowych Bella Center. Konferencja odbyła się pod hasłem „Opportunities presented by Energy Transition” (możliwości przedstawione przez transformację energetyczną). W wystawie wzięło udział 300 wystawców a w całym wydarzeniu uczestniczyło około 5500 osób. Wygłoszono 1116 referatów w 184 sesjach tematycznych. Odbyły się specjalne sesje dwu wspólnot: Women in Geoscience (Kobiety w naukach o ziemi) i Young Professional (Młodzi specjaliści). W sesji plenarnej odbyła się debata na temat roli ropy i gazu w erze transformacji energii. Brali w niej udział specjaliści z firm Total, Statoil i Wood Mackenzie. Następnie odbyła się ceremonia rozdania dorocznych nagród, którą poprowadził Prezes EAGE 2017/18 Jean Jacques Biteau. Po otwarciu wystawy odbyło się krótkie przyjęcie wstępne. Na wystawie wydzielono strefy specjalne między innymi Start_up Area i Digital Transformation Area. W trakcie konferencji odbyło się 18 Workshopów oraz 5 Short Courses, a także wycieczka geologiczna do rejonu Scania związana z tematem gazu łupkowego.

SITPNiG, jak co roku podczas wystawy miało swoje stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.


Przedstawiciele SITPNiG wzięli udział w uroczystym pożegnaniu Prezesa Jean Jacques Biteau i równocześnie powitaniu nowego Prezesa EAGE 2018/19 Juan Soldo. Prezes Biteau bardzo dobrze wspominał pobyt w Krakowie na 12 Polskim Kongresie Naftowców i Gazowników. Dyrektor Generalny EAGE Marcel van Loon, który brał udział w 12 Polskim Kongresie, także bardzo dobrze ocenił poziom organizowanego przez SITPNiG kongresu i obiecał kontynuację i poszerzenie współpracy obu stowarzyszeń.

Przedstawiciele SITPNiG brali również udział w zebraniu oddziałów lokalnych EAGE Local Chapter. Na zebraniu podsumowano dotychczasowa działalność oraz nakreślono plany na przyszłość.

W trzecim dniu konferencji odbyła się uroczysta kolacja Conference Evening w starej lokomotywowni. W tej oryginalnej scenerii przystosowanej do takich wielkich uroczystości serwowano regionalne dania z track-foods a w zespole muzycznym grali między innymi członkowie zarządu EAGE.

W ostatnim dniu wystawy odbyło się spotkanie Zarządu EAGE ze stowarzyszeniami współpracującymi. Przedstawiono dalsze możliwości współpracy oraz przeprowadzono wiele rozmów na temat współdziałania. Współpraca SITPNiG z EAGE rozpoczęła się w roku 2004 i trwa do dzisiaj . W ciągu tego okresu zorganizowano wiele wspólnych kursów zawodowych oraz spotkań i wizyt. Obie strony wyrażają chęć kontynuacji dalszej współpracy.


(Fot. J. Wójcik arch. SITPNiG, Fot. arch. EAGE)

412 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page