top of page

Apel o pomoc dla Ukrainy


Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy !

Apelujemy do wszystkich Członków Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego –

WŁĄCZMY SIĘ W POMOC UKRAINIE!

W XXI wieku w Europie, pamiętającej katastrofę II wojny światowej, której najstarsi świadkowe żyją jeszcze wśród nas, wydarzyło się coś potwornego, budzącego najpierw niedowierzanie, potem grozę, strach i przerażenie.

Za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Putinowska Rosja napadła Ukrainę, zaatakowała autonomiczne, wolne państwo, naszego wschodniego sąsiada. Na oczach całego Świata rosyjscy zbrodniarze wojenni dokonują planowego ludobójstwa narodu ukraińskiego.

Ten bestialski akt przemocy wywołuje coraz większy protest i zjednoczenie krajów Europy i Świata, aby działać razem na rzecz wolności, pokoju i zakończenia tej brutalnej i bezsensownej wojny. Każdy z nas, komu bliskie są najcenniejsze wartości humanitarne oraz komu leży na sercu pokojowe istnienie naszej cywilizacji, powinien w miarę swoich możliwości włączyć się w pomoc mieszkańcom Ukrainy.

Od pierwszych chwil wybuchu wojny ta pomoc płynie z Polski do Ukrainy coraz większym strumieniem. Jesteśmy przekonani, że większość członków Naszego Stowarzyszenia już aktywnie się w nią zaangażowała wspierając wolontariuszy, organizacje i fundacje pomocowe.

Z racji wieloletnich relacji zawodowych branży naftowej i gazowniczej oraz Naszego Stowarzyszenia z odpowiednimi organizacjami ukraińskimi jesteśmy szczególnie zmotywowani do niesienia pomocy.

Na nasze konto bankowe, możecie Państwo wpłacać dowolne kwoty, które sukcesywnie będziemy przekazywali do polskich i ukraińskich organizacji pomocowych, na pomoc humanitarną od naszej branży. To tu najlepiej będą wiedzieli, co w aktualnym momencie jest najbardziej potrzebne zarówno tam w Ukrainie, jak i tu dla uchodźców wojennych, którzy znajdują schronienie w naszym kraju.


NR KONTA

89 1240 4650 1111 0010 8699 6568

Z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”


Wierzymy, że w tych działaniach możemy liczyć na całe nasze środowisko, na wszystkich Członków SITPNiG.

Jesteśmy przekonani, że naftowcy i gazownicy nie zawiodą, okażą wielkie serce i solidarność z narodem Ukrainy.


Liczymy na podjęcie przez Was tego Apelu i Wasze ofiarne wsparcie na rzecz mieszkańców Ukrainy.

104 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page