top of page

Wspomnienie o Ryszardzie RabskimDnia 2 lutego 2024 roku, w wieku 66 lat, zmarł Ryszard Rabski – były Prezes Zarządu Fundacji Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w poniedziałek 05.02.2024 r. w Kościele Św. Trójcy w Przemyślu.

Ryszard Rabski urodził się 15 lutego 1957 r. w Przemyślu. Początkowo swoją karierę zawodową związał z sektorem turystycznym. I tak do roku 2015, najpierw jako kierownik CIT, później jako dyrektor Hotelu Krosno Nafta. Wówczas rozpoczął współpracę z branżą naftowo – gazowniczą, z SITPNiG oraz Muzeum w Bóbrce. Związany był również z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie pełnił Funkcję Prezesa Zarządu. W roku 2016 zasiadał w Radzie Nadzorczej Miasto Szkła Krosno S.A.

Od kwietnia 2018 r. do marca 2023 r. Ryszard Rabski pełnił funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, a następnie członka Zarządu Fundacji Bóbrka. Był zaangażowany w działalność społeczną. Jako członek SITPNiG angażował się w działania na rzecz członków oddziału Krosno.

W naszej pamięci Ryszard Rabski pozostanie jako serdeczny kolega, zawsze uśmiechnięty i życzliwy.


Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą. Wiemy o tym, ale za każdym razem, gdy się to zdarza, jesteśmy zaskoczeni. To jedyna rzecz w naszej egzystencji, której możemy być pewni, ale często łamie nam serce ” – Cecelia Ahern, „Na końcu tęczy”Koledzy i koleżanki z SITPNiG80 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page