top of page

Światowy Dzień Inżyniera - 03.III.2023

W tym roku Światowy Dzień Inżyniera obchodzony będzie pod hasłem „Innowacje inżynierskie dla bardziej prężnego świata”.

Centralne uroczystości święta poświęconego twórcom techniki odbędą się w Paryżu 4 marca, a krajowe 3 marca w Warszawskim Domu Technika NOT od godziny 11.00. Głównym organizatorem i patronem wydarzenia jest już tradycyjnie Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Podczas uroczystości zostaną wręczone tytuły: Diamentowy, Złoty, Srebrny Inżynier oraz Wyróżnienia, uzyskane w 29 edycji plebiscytu Przeglądu Technicznego o tytuł Złotego Inżyniera. W plebiscycie tym przyznawany jest także tytuł Honorowego Złotego Inżyniera, osobom, które mając dyplom inżyniera lub technika, odniosły wybitne sukcesy w innych dziedzinach lub nie mające tytułu inżyniera.

Uroczyste obchody w siedzibie FSNT-NOT, w Warszawskim Domu Technika, który powstał 118 lat temu zainaugurują dwa wykłady wygłoszone przez wybitnych specjalistów z Politechniki Warszawskiej i Poznańskiej:

– Wkład polskich twórców techniki w zrównoważony rozwój

– Przyszłości polskiej energetyki: atom, OZE, wodór czy inne rozwiązania.


W dalszej części uroczystości zostaną wygłoszone wykłady poświęcone zagadnieniom sztucznej inteligencji oraz osiągnięciom polskiej kosmonautyki, a także prezentacje dokonań studenckich kół naukowych wybranych uczelni technicznych. Zapraszamy do śledzenia transmisji Światowego Dnia Inżyniera online

3 marca 2023 r. będą transmitowane na żywo na stronie https://sdi.enot.pl/ od godz. 11.00. 4 marca 2023 r. na stronie https://worldengineeringday.net/live/


Zapraszamy


Więcej informacji na https://sdi.enot.pl

108 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page