top of page

Maria Knapczyk - pożegnanie


10 marca 2018 roku rodzina, przyjaciele i znajomi pożegnali na Cmentarzu Parafialnym w Niepołomicach Koleżankę Marię Knapczyk. Odeszła szybko, niespodziewanie w dniu 03 marca 2018 roku, pozostawiając nas w głębokim smutku.

Maria Knapczyk urodziła się 12.07.1931r, w Niepołomicach. Dzieciństwo spędziła w rodzinnej miejscowości. W 1951 roku ukończyła Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Krakowie. Wysoko ceniła zdobytą tam wiedzę i przyjaźń z koleżankami, która trwała do końca życia. W 1967 roku ukończyła Studium Nauk Społecznych- Wydział Socjologii Pracy. Całe życie zawodowe związała z przemysłem naftowym. Pracę zawodową rozpoczęła w Centrali Produktów Naftowych Oddział w Krakowie. Członkiem SITPNiG została w 1965 roku. W 1968 roku rozpoczęła pracę w Stowarzyszeniu Naukowo-Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, gdzie aż do przejścia na emeryturę w roku 1984 kierowała pracami sekretariatu Biura Zarządu Głównego SITPNiG. Od 2004 roku działała w Klubie, a następnie w Kole Seniorów SITPNiG pełniąc funkcję sekretarza. Pracowitość, uczynność, koleżeńskość, wrażliwość, obowiązkowość, taktowność, otwartość na problemy zwłaszcza seniorów i osób potrzebujących pomocy to cechy, jej osobowości. Wspomagała działalność Fundacji Św. Brata Alberta. Za pracę zawodową i społeczną była wyróżniona:

- Diamentową Odznaką Honorową SITPNiG,

- Tytułem Zasłużonego Seniora SITPNiG,

- Srebrną Odznaką Honorową NOT.

Bardzo będzie nam brakowało Jej przyjaźni, którą nas zawsze darzyła, obecności na cotygodniowych spotkaniach, dobrych rad, radości, którą wnosiła w nasze życie.


62 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page