top of page

Oddział SITPNiG w Krakowie zwiedzał Nowy Szpital Uniwersytecki w Krakowie Prokocimiu

W dniu 28 maja Członkowie i sympatycy Oddziału SITPNiG w Krakowie mieli okazje zwiedzenia nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu realizowanego jako kluczowy element większej koncepcji pod nazwą kampusu medycznego.

Podczas ponad dwugodzinnego oprowadzania przez inżynierów budowy przedstawiono zastosowane rozwiązania unikalne dla tego typu obiektów zarówno jeśli chodzi o kwestie rozwiązań technicznych jak i samej skali wykonania. Podczas zwiedzania można było zobaczyć m in. sale dydaktyczną, supernowoczesny blok operacyjny składający się z 20 sal operacyjnych, w tym zamontowane już urządzenia medyczne m.in. takie jak np. najnowszy 3 teslowy rezonans magnetyczny wraz z systemem chłodzenia helem, urządzenia do tomografii czy też komory hiperbaryczne.

Podczas zwiedzania zapoznano się również z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie pozostałej infrastruktury technicznej związanej z zapewnieniem źródeł zasilania w energie, gazami medycznymi, oczyszczaniem powietrza czy też komunikacji pomiędzy poszczególnymi segmentami szpitala. Wielkie zainteresowanie wzbudził system poczty pneumatycznej dzięki której zarówno próbki do badań jak i inne ważne dla procesu medycznego materiały będą transportowane i przekazywane do ściśle określonych adresatów.

Będąc pod wrażeniem zastosowanych urządzeń i rozwiązań technicznych, cieszymy się, że tak nowoczesny obiekt będzie funkcjonował w naszym pięknym mieście Krakowie. Życzymy jednoczenie aby konieczność jego odwiedzin wynikała wyłącznie z ciekawości rozwiązań technicznych, tak jak to mało miejsce w dniu 28 maja.

Foto archiwum SITPNiG O/Kraków

198 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page