Małgorzata Brela - pożegnanie

15/07/2019

 

 

 

 

W sobotę 13 lipca  na cmentarzu w Jedliczu pożegnaliśmy naszą koleżankę Śp. Małgorzatę Brelę - przez kolejne cztery kadencje  sekretarza SITPNiG oddziału Krosno.

 

Małgosia z wykształcenia była mgr inż. chemikiem. Z przemysłem rafineryjnym związała się przez podjęcie w  1991 r.  pracy, jako specjalista technolog w Przedsiębiorstwie Państwowym  Rafineria  Nafty Jedlicze. Jej zawodowe życie to nieustannie podejmowane nowe wyzwania. Znalazła się w gronie pierwszych audytorów systemów zarządzania, opartych na międzynarodowych normach serii ISO.  Uczestniczyła w restrukturyzacji Rafinerii Nafty Jedlicze SA wchodząc do Zarządu wydzielonej ze struktury rafinerii spółki RAF Lab Sp. z o.o. , by po latach stać się cząstką Grupy kapitałowej ORLEN, jako kierownik Regionalnego Laboratorium wchodzącego w struktury ORLEN Laboratorium SA.

 

Pełna energii, była jedną z osób, które zostały wybrane do Zarządu koła zakładowego SITPNiG przy Rafinerii Nafty Jedlicze, po latach uśpienia reaktywowanego w 1994 r. Pełniła w nim przez 10 lat  funkcję  skarbnika. 

Dała się poznać, jako świetny organizator, wchodząc w skład Komitetu przygotowującego w 1999 roku obchody 100-lecia istnienia rafinerii w Jedliczu. Zdobyte wtedy doświadczenie, z powodzeniem wykorzystywała prowadząc sekretariat kolejnych Kongresów Naftowców i Gazowników w Bóbrce,  gdzie zawsze pomocna, z uśmiechem i życzliwością witała przybywających uczestników. Wielokrotnie reprezentowała oddział Krosno, jako delegat na Walny Zjazd Członków Stowarzyszenia. Za swoje zaangażowanie odznaczona kolejno: Srebrną, Złotą i Diamentową Oznaką Honorową SITPNiG.

Prywatnie Małgosia była wspaniałą żoną, mamą oraz babcią. Mocną osobowością, która również w szczególnym czasie zmagania się z poważną chorobą, potrafiła maksymalnie  wykorzystać każdy podarowany dzień, z właściwą Sobie mądrością i profesjonalizmem.   

 

Małgosia była szczerym i wiernym przyjacielem naszego Stowarzyszenia, zaskarbiła sobie przyjaźń wielu z nas i taką pozostanie w naszej pamięci.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Polecane

Pomnik historii dla XIX wiecznej kopalni ropy naftowej w Bóbrce.

December 11, 2018

1/4
Please reload

Ostatnio dodane
Please reload

Wyszukaj po frazach