top of page

Sekretarz generalny SITPNiG, Piotr Dziadzio, nowym Głównym Geologiem Kraju


Sekretarz generalny SITPNiG, dr Piotr Dziadzio, z dniem 1 sierpnia został powołany na stanowisko Głównego Geologa Kraju w randze Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska.

Piotr Dziadzio jest wieloletnim członkiem i działaczem Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego (SITPNiG). W latach 2000-2016 był Prezesem Oddziału SITPNiG w Gorlicach. Od roku 2004 do 31.07.2019 r. prowadził czasopismo Wiadomości Naftowe i Gazownicze, jako jego redaktor naczelny. W roku 2016 został wybrany sekretarzem generalnym SITPNiG, którą to funkcję sprawował do dnia 31 lipca br. Od 2016 roku pełni również funkcję sekretarza Polskiego Komitetu Narodowego Światowej Rady Naftowej (Word Petroleum Council), działającego przy naszym Stowarzyszeniu.

Jako sekretarz generalny Piotr Dziadzio wypromował SITPNiG na arenie międzynarodowej, rozwinął współpracę z organizacjami takimi EAGE, WPC, AAPG, jak również przyczynił się do zmiany wizerunku Stowarzyszenia w kraju. Aktywnie wspierał działalność młodzieży z branży naftowej w ramach Polskiego Kongresu Naftowców i Gazowników, organizując wolontariat w czasie Światowych Kongresów Naftowych a także poprzez zainicjowanie utworzenia Polskiego Komitetu Młodych Profesjonalistów działającego w strukturach WPC.


W imieniu Członków Stowarzyszenia życzymy wielu sukcesów w realizacji powierzonej, zaszczytnej misji!


Foto archium: https://www.gov.pl/web/srodowisko/nowy-glowny-geolog-kraju-powolany

206 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page