top of page

Iwona Świerczyńska - Wspomnienie

W dniu 23 sierpnia pożegnaliśmy naszą koleżankę Iwonę Świerczyńską.

Iwonka odeszła tak szybko, tak nagle…

To wciąż wśród wszystkich, którzy Ją znaliśmy wzbudza niedowierzanie i ogromny żal. Pamiętamy Ją jako zawsze uśmiechniętą, pełną energii i chęci do realizowania zadań, które często dla innych były zbyt dużym wyzwaniem.

W roku 1991 zawodowo związała się z gazownictwem, zaczynając od pracy w Biurze Projektowo- Konstrukcyjnym Gazowni Łódzkiej. Ostatnio w Oddziale Zakład Gazowniczy w Łodzi Polskiej Spółki Gazownictwa zajmowała stanowisko Starszego specjalisty ds. zarządzania majątkiem sieciowym, była tym specjalistą w stu procentach. Jako administrator zaangażowana była w usprawnianie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Majątkiem Sieciowym i robiła to tak doskonale.


Od roku 1992 została przyjęta w poczet członków naszego Stowarzyszenia.

Swój prywatny czas poświęcała pracy na rzecz stowarzyszenia. Była współorganizatorem sympozjum TOp-Gaz, reprezentowała Oddział w Łodzi jako delegat na Walny Zjazd. Odznaczona srebrną i złotą odznaką honorową SITPNiG. W obecnej kadencji była członkiem Zarządu Oddziału SITPNiG w Łodzi pełniąc funkcję Skarbnika Oddziału. To zadanie było dla Iwony dużym wyzwaniem - posiadając wykształcenie techniczne podjęła się prowadzenia spraw księgowych naszego Oddziału. A ponieważ zawsze wyróżniała się niezwykłą odpowiedzialnością i sumiennością również z tym zadaniem radziła sobie znakomicie, jednak skromność i pokora do świata nie pozwalały Jej uwierzyć, jak wielkim była wsparciem dla innych. Odeszła zbyt szybko, mając dopiero 48 lat…

Iwonko, bardzo nam Ciebie brak.

Póki nas ktoś pamięta, wciąż żyjemy.

Carlos Ruiz Zafón (z książki Cień wiatru)


Już tylko wspomnieniami możemy wracać do chwil spędzonych razem…


274 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page