Uroczystości Barbórkowe 2019 w PGNiG Technologie S.A.

04/12/2019

Upamiętniając odwieczny górniczy zwyczaj, w pierwszych dniach grudnia, spółka PGNiG Technologie S.A. świętowała tradycyjną Barbórkę. Tegoroczne obchody rozpoczęte uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej FARA w Krośnie, odbyły się w dniu 3 grudnia.

Uroczystości Barbórkowe zgromadziły szerokie grono górnicze, w tym przedstawicieli innych krośnieńskich spółek działających w branży górniczej, które miało możliwość  współuczestniczenia podczas Mszy Świętej w podniosłym wydarzeniu poświęcenia sztandarów PGNiG Technologie S.A. oraz Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Inwestycyjno – Remontowy w Krośnie. Następnie miał miejsce wspólny przemarsz uczestników wraz z Górniczą Orkiestrą Dętą pod pomnik Ignacego Łukasiewicza i złożenie pod nim wiązanek kwiatów przez przedstawicieli władz wojewódzkich i lokalnych, Zarząd i Dyrekcję spółki PGNiG Technologie S.A., jak również przez przedstawicieli instytucji związanych z przemysłem naftowym i organizacje związkowe.

 

Z okazji Barbórki w trakcie uroczystej akademii, która odbyła się na terenie związanego z rozwojem przemysłu naftowego Pałacu Polanka, wręczone zostały państwowe i branżowe odznaczenia oraz nadane stopnie górnicze pracownikom spółki. Podsumowaniem obchodów był tradycyjny górniczy obiad oraz wspólne spotkanie przy kuflu piwa.

 

Foto archiwum PGNiG Technologie

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Polecane

Pomnik historii dla XIX wiecznej kopalni ropy naftowej w Bóbrce.

December 11, 2018

1/4
Please reload

Ostatnio dodane
Please reload

Wyszukaj po frazach