top of page

Uroczystości Barbórkowe 2019 w PGNiG Technologie S.A.

Upamiętniając odwieczny górniczy zwyczaj, w pierwszych dniach grudnia, spółka PGNiG Technologie S.A. świętowała tradycyjną Barbórkę. Tegoroczne obchody rozpoczęte uroczystą Mszą Świętą w Bazylice Mniejszej FARA w Krośnie, odbyły się w dniu 3 grudnia.

Uroczystości Barbórkowe zgromadziły szerokie grono górnicze, w tym przedstawicieli innych krośnieńskich spółek działających w branży górniczej, które miało możliwość współuczestniczenia podczas Mszy Świętej w podniosłym wydarzeniu poświęcenia sztandarów PGNiG Technologie S.A. oraz Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Inwestycyjno – Remontowy w Krośnie. Następnie miał miejsce wspólny przemarsz uczestników wraz z Górniczą Orkiestrą Dętą pod pomnik Ignacego Łukasiewicza i złożenie pod nim wiązanek kwiatów przez przedstawicieli władz wojewódzkich i lokalnych, Zarząd i Dyrekcję spółki PGNiG Technologie S.A., jak również przez przedstawicieli instytucji związanych z przemysłem naftowym i organizacje związkowe.


Z okazji Barbórki w trakcie uroczystej akademii, która odbyła się na terenie związanego z rozwojem przemysłu naftowego Pałacu Polanka, wręczone zostały państwowe i branżowe odznaczenia oraz nadane stopnie górnicze pracownikom spółki. Podsumowaniem obchodów był tradycyjny górniczy obiad oraz wspólne spotkanie przy kuflu piwa.


Foto archiwum PGNiG Technologie

428 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page