top of page

POMOC DLA UKRAINY - ciągle potrzebna!!!


Nadal, niestety, trwa agresja Rosji na Ukrainę, w której jest niszczona infrastruktura techniczna, szczególnie energetyczna. Kraj zmaga się z długimi przerwami w dostawie prądu i paliw, a nawet ich brakiem, co uniemożliwia mieszkańcom Ukrainy normlanie żyć.

Wiele stowarzyszeń zrzeszonych z FSNT NOT przyłączyło się w różnej formie do pomocy naszym sąsiadom. Były to zbiórki pieniędzy lub zakup środków medycznych. Zrujnowanych elektrowni, linii przesyłowych, rurociągów i gazociągów nie da się od razu naprawić, szczególnie gdy rozmiar szkód jest olbrzymi. Dlatego SITPNiG postanowiło przyłączyć się do inicjatywy FSNT-NOT o wznowieniu zbiórki pieniędzy dla Ukrainy.

Tym razem na wniosek kolegów z oddziału rzeszowskiego SEP mocno zaangażowanego w pomoc naszym sąsiadom, Zarząd Główny FSNT-NOT postanowił, że zebrane środki pieniężne zostaną przekazane na zakup małych agregatów prądotwórczych, których potrzebę zgłaszają mieszkańcy Lwowa i okolic. Są to agregaty o mocy od 2.8 kVa do 6 kVa z Włoch w cenie do 6 tysięcy złotych. W miarę pozyskiwanych środków agregaty będą wysyłane do Lwowa. Pozwoli to choć w części wesprzeć osoby, które utraciły możliwość życia w godnych warunkach.

Nasz apel kierujemy do ludzi dobrej woli, szczególnie do inżynierów i twórców techniki – nie tylko członków stowarzyszeń naukowo-technicznych. Wojna trwa już prawie rok i mimo bohaterskiej obrony kraju przez Ukraińców jej końca nie widać. A jest zima, którą trzeba przetrwać pomimo zimna, braku wody, gazu i prądu itp.

Wpłaty pieniężne można wpłacać na konto SITPNiG nr: 89 1240 4650 1111 0010 8699 6568 podając jako cel "pomoc dla Ukrainy" uzbieraną kwotę przekażemy w stosownym terminie do ZG FSNT NOT lub indywidualnie na konto NOT nr 59 1160 2202 0000 0000 8931 5790 z dopiskiem "pomoc dla Ukrainy".

Czas trwania zbiórki przewiduje się do 28 lutego 2023 r. z możliwością przedłużenia.

27 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page