top of page

Wspomnienie o Koledze Stanisławie Józefczyku

Śmierć zawsze jest nie na miejscu i zawsze nie w porę – za szybko…Z przykrością informujemy, że w dniu 30 października br. w wieku 67 lat, zmarł nagle nasz Kolega śp. Stanisław Józefczyk.

Swoją pracę zawodową rozpoczął w 1973 roku w Przedsiębiorstwie Poszukiwań Naftowych w Jaśle, a potem, od 1977 roku, swoją ścieżkę kariery zawodowej związał z firmą Budownictwo Naftowe „Naftomontaż”, a następnie z PGNIG Technologie S.A., gdzie pracował do czasu odejścia na emeryturę.

Jego osiągnięcia w dziedzinie przemysłu naftowo-gazowniczego to m.in. nadzór nad budową gazociągu jamalskiego, projektowanie i nadzór nad realizacją zadań związanych z zagospodarowaniem kopalń nafty i gazu na Niżu Polskim.

Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, posiadał srebrną odznakę NOT oraz odznakę Zasłużony dla Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, a także Zasłużony dla Górnictwa RP.

Był organizatorem, wielu sympozjów i konferencji naukowo-technicznych, członkiem komitetów organizacyjnych Kongresów Naftowców i Gazowników, organizatorem wielu wycieczek naukowo-technicznych, niezliczonych uroczystości barbórkowych. Dał się poznać jako sympatyczny kolega, mentor, zawsze chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami.

Swój czas poświęcał również na aktywną działalność na rzecz Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego (SITPNiG). W latach 2004-2020 był początkowo członkiem Głównej Komisji Rewizyjnej SITPNiG, następnie wiceprzewodniczącym, a w kadencjach 2012-2016 i 2016-2020 jej przewodniczącym. Jego dokonania i pracę uhonorowano nadaniem Mu godności Honorowego Członka SITPNiG, a także srebrnej, złotej i diamentowej Odznaki SITPNiG.

Będziemy Go wspominać jako doskonałego fachowca, o niezmiennie pozytywnym nastawieniu do życia i ludzi, serdecznego i dobrego człowieka.

946 wyświetleń0 komentarzy

コメント


bottom of page